„Pszczółka” wspiera pszczoły

W Lubelskim Centrum Konferencyjnym uroczyste podpisanie listu intencyjnego w sprawie prowadzenia wspólnych działań na rzecz propagowania wiedzy o roli i znaczeniu pszczoły dla środowiska i człowieka. Pod listem inicjującym akcję „Lubelskie – wspólnie dla pszczół” podpisało się ponad 40. sygnatariuszy, w tym przedstawiciele instytucji państwowych i samorządowych, uczelni, szkół, przedsiębiorców oraz mediów. W akcji bierze udział także Fabryka Cukierków „Pszczółka”.

– Zależy nam przede wszystkim na tym, aby wspólnie promować pszczelarstwo. Chcemy mówić o znaczeniu pszczoły dla gospodarki, środowiska i człowieka – mówi Sebastian Trojak, członek zarządu województwa lubelskiego.

W ramach kampanii „Lubelskie – wspólnie dla pszczół” planowane jest przeprowadzenie szeregu wydarzeń i akcji, które obejmą m.in. działania edukacyjno-informacyjne dotyczące bezpiecznego stosowania środków ochrony roślin przez rolników, sadowników i ogrodników, działania edukacyjne wśród dzieci i młodzieży, współorganizację tematycznych wydarzeń i imprez kulturalno-edukacyjnych.

Warto dodać, że „Pszczółka” już od kilku lat jest organizatorem akcji edukacyjnej, której głównym celem jest ochrona pszczół dziko żyjących.