Oby tak na Mundialu!

Polska, reprezentowana przez chłopców (rocznik 2007 i młodsi) Hetmana Zamość wygrała „Mundial z Pszczółką”. Turniej piłkarski odbył się na bocznych boiskach Areny Lublin, a wzięło w nim udział 10 zespołów z Lublina i całego województwa. Ambasadorem zawodów był Jacek Bąk, wielokrotny reprezentant Polski.

– Mundial z Rosji już za kilka dni, więc to świetna okazja, żeby zobaczyć, jak radzą sobie na boisku młode piłkarskie talenty z regionu lubelskiego. Tym samym piłka nożna dołączyła do kilku sportowych dyscyplin, jak koszykówka kobiet i biegi, którym, jako firma, udzielamy wsparcia – mówi Aleksander Batorski, prezes Fabryki Cukierków „Pszczółka” sp. z o.o.

W pełnym emocji finale, drużyna AMSPN Hetman Zamość pokonała 2:1 Top 54 Biała Podlaska, występującą w barwach Argentyny. Trzecie miejsce zajęła MKS Avia Świdnik, jako Hiszpania.

– Bardzo fajna inicjatywa. Cieszę się, że mogłem kibicować młodym zawodnikom. 11 lat to już taki wiek, że można zobaczyć, czy ktoś ma zadatki na piłkarza z prawdziwego zdarzenia. Oby tak się stało, bo lubelska piłka nożna potrzebuje sukcesów – mówi Jacek Bąk.

Impreza odbyła się dzięki wsparciu Lubelskiego Związku Piłki Nożnej i PGE Obrót SA.