„Pszczółka” wspiera II Ogólnopolski Konkurs Historyczny OHP „Śladami Legionów Polskich”

W Lublinie odbyła się gala finałowa historycznego konkursu pn. „Śladami Legionów Polskich”, organizowanego przez Komendę Główną OHP i Lubelską Wojewódzka Komendę OHP. Fabryka Cukierków „Pszczółka” była partnerem tego wydarzenia i ufundowała słodkie nagrody dla laureatów.

Konkurs trwał od 6 września do 18 października 2017r. Obejmował poziom lokalny, wojewódzki i ogólnopolski. Zadaniem uczestników było przygotowanie prac konkursowych, których tematem były Legiony Polskie Józefa Piłsudskiego oraz ich walki o odzyskanie niepodległości w latach 1914-1918. Do wyboru były trzy kategorie: praca fotograficzna, graficzna lub plastyczna.

Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Do etapu ogólnopolskiego napłynęło blisko 300 prac, przygotowanych przez uczestników Ochotniczych Hufców Pracy z całej Polski. Były to m.in. zdjęcia, albumy, mapy, kalendarze, projekty nadruków na koszulki i torby, plakaty, obrazy, rysunki, odlewy z gipsu, hafty, naszywki, makieta przemarszu, gry planszowe.W konkursie nagrodzonych zostało 15 uczestników. Przyznano także 11 wyróżnień.

Celem konkursu jest propagowanie i pogłębianie wiedzy historycznej o Polsce, dziedzictwie kulturowym, a także kształtowanie postaw patriotycznych, tożsamości i jedności narodowej.